Qualification: preliminary round
Champions League
FT
FCI Levadia
1
Vikingur Reykjavik
6
Primera Division
Argentina
FT
Aldosivi
0
Club Atletico Platense
0
FT
Central Cordoba de Santiago
0
San Lorenzo de Almagro
2
Veikkausliiga
Finland
FT
FC Inter Turku
5
FC Lahti
1
FT
Ilves
0
HIFK
1
FT
KuPS
2
AC Oulu
1
FT
SJK
2
Haka
2
FT
VPS
0
Honka
1
FT
IFK Mariehamn
2
HJK Helsinki
1
Group A
Euro U19
FT
Romania U19
1
France U19
2
Group B
Euro U19
FT
Israel U19
4
Austria U19
2
Club Friendlies
International
FT
SV Horn
3
TWL Elektra
0
FT
Javor
0
Kolubara
0
FT
Alloa Athletic
1
Partick Thistle
3
FT
East Fife
1
Civil Service United
1
Canc.
Strathspey Thistle
 
Elgin City
 
FT
TNS
5
Bala Town
1
FT
Septemvri Sofia
0
Arda Kardzhali
2
FT
Liptovsky Mikulas
3
FC Kosice
1
FT
Karlsruher SC
2
Wehen Wiesbaden
2
FT
Viktoria Plzen
9
1. FC Karlovy Vary
0
FT
Fenerbahce
2
Shkupi
2
FT
Ferencvaros
0
Sepsi OSK
3
FT
Levski Sofia
2
Pirin Blagoevgrad
1
FT
Vysocina Jihlava
1
Zizkov
2
FT
Wisla Plock
1
Chojniczanka Chojnice
1
FT
Breitenrain
0
Young Boys
1
FT
DAC 1904 Dunajska Streda
0
Slovan Bratislava
0
FT
Maribor
2
Spartak Trnava
2
FT
FC Zuerich
3
Viktoria Cologne
1
FT
Fortuna Dusseldorf
3
Ruzomberok
1
FT
Harelbeke
0
Zulte Waregem
3
FT
Ludogorets Razgrad
1
Greuther Furth
1
FT
Sion
1
Xamax
1
FT
TSV Havelse
1
Hannover 96
3
FT
Young Boys
0
Yverdon
0
NPL Northern New South Wales
Australia
Postp.
Valentine Phoenix
 
Lambton Jaffas FC
 
Queensland Premier League 2
Australia
FT
Albany Creek
0
Magic United TFA
0
FT
Wolves FC
3
North Star FC
0
Premier League
Bangladesh
FT
Bangladesh Police Club
3
Uttar Baridhara Club
2
FT
Mohammedan SC Dhaka
2
Abahani Limited Dhaka
4
Cup
Belarus
AET
FC Baranovichi
1
Energetik-BGU
3
FT
Zhodino-Uzhnoe
0
Torpedo Zhodino
2
FT
FK Molodechno
0
Slavia Mozyr
3
FT
Lokomotiv Gomel
0
Dinamo Brest
1
FT
Krumkachy Minsk
0
Isloch
3
FT
FK Orsha
1
Gomel
3
FT
FC Ostrovets
1
Shakhtyor Soligorsk
2
FT
Tekhnolog-BGUT
2
Belshina Bobruisk
4
Serie B
Brazil
FT
Chapecoense AF
1
CRB
2
Amapaense
Brazil
FT
Macapa AP
3
Santana AP
4
Gaucho 2: Play-off
Brazil
FT
Avenida
1
Veranopolis
0
Paulista U20: Group 1
Brazil
FT
Novorizontino U20
2
Mirassol U20
0
Brasileiro U20: Group B
Brazil
FT
Gremio FB Porto Alegrense RS U20
2
Atletico GO U20
1
FT
Internacional U20
0
Corinthians U20
5
China League One
China
FT
Nanjing City
1
Kunshan FC
3
FT
Shaanxi Changan
3
Beijing Technology
2
FT
Qingdao Youth Island
3
Shijiazhuang Gongfu
0
FT
Suzhou Dongwu
3
Guangxi Baoyun
0
CONCACAF Championship U20: Group F
CONCACAF
FT
Suriname U20
0
Haiti U20
3
FT
Trinidad and Tobago U20
0
Mexico U20
5
CONCACAF Championship U20: Group G
CONCACAF
FT
Aruba U20
1
El Salvador U20
4
FT
Guatemala U20
3
Panama U20
1
Primera DivisiĆ³n: Clausura: Play-off
Costa Rica
FT
Club Sport Herediano
1
C.S. Cartagines
1
Ligue 1
DR Congo
Postp.
Motema Pembe
 
TP Mazembe
 
Serie B
Ecuador
Postp.
Guayaquil SC
 
Independiente Juniors
 
Cup
Estonia
FT
Rumori Calcio
0
Talinna Kalev
8
Premier League
Ethiopia
FT
Bahir Dar Kenema FC
1
Dire Dawa Kenema FC
0
FT
Wolkite City FC
1
Sidama Bunna SC
1
Ykkonen
Finland
FT
FC KTP
4
PK-35 Helsinki
0
FT
IF Gnistan
0
TPS
1
FT
JaePS
1
Mikkelin Palloilijat
4
FT
KPV
1
EIF
1
FT
Pargas IF
0
FF Jaro
2
Kakkonen: Group A
Finland
FT
KaePa
4
PPJ
3
FT
LaPa
0
FC Kiffen
6
Kakkonen: Group B
Finland
FT
Musan Salama
2
GrIFK Grankulla
2
FT
SalPa
2
FC Jazz
1
Kakkonen: Group C
Finland
FT
RoPS
5
GBK
1
FT
Kajha
4
OTP
1
FT
Komeetat
3
OLS
2
Erovnuli Liga
Georgia
FT
Dinamo Batumi
4
Torpedo Kutaisi
0
Erovnuli Liga 2
Georgia
Canc.
FC Rustavi
 
FC Shevardeni 1906
 
Canc.
FC Zugdidi
 
Spaeri
 
Besta deildin
Iceland
FT
IA Akranes
1
FH Hafnarfjordur
1
FT
Valur
2
Leiknir Reykjavik
1
Premier League
Iraq
FT
Al Karkh
1
Al Kahrabaa
0
FT
Al Naft
3
Al-Qasim
0
FT
Baghdad FC
0
Al Diwaniya
1
FT
Al Minaa
1
Al Talaba
1
Emperor's Cup
Japan
FT
Consadole Sapporo
1
Ventforet Kofu
2
FT
Avispa Fukuoka
3
Grulla Morioka
1
FT
Shonan Bellmare
0
Jubilo Iwata
1
FT
Cerezo Osaka
3
Vegalta Sendai
2
AET
FC Tokyo
2
V-Varen Nagasaki
3
FT
Gamba Osaka
3
Oita Trinita
1
FT
Kashima Antlers
3
Omiya Ardija
0
FT
Kashiwa Reysol
2
Tokushima Vortis
1
FT
Kawasaki Frontale
0
Tokyo Verdy
1
FT
Nagoya Grampus Eight
1
Zweigen Kanazawa
0
FT
Sagan Tosu
3
Roasso Kumamoto
2
FT
Sanfrecce Hiroshima
5
Yokohama FC
0
FT
Shimizu S-Pulse
0
Kyoto Sanga FC
1
FT
Urawa Red Diamonds
0
Thespakusatsu Gunma
1
FT
Vissel Kobe
2
Renofa Yamaguchi
1
FT
Yokohama F.Marinos
0
Tochigi SC
2
Virsliga
Latvia
FT
Valmieras FC
4
RFS
0
FT
FK Liepaja
1
FK Tukums 2000
2
Cup
Latvia
FT
SC Grobina
2
FK Smiltene
0
FT
JDFS Alberts
4
Saldus SS/Leevon
2
A Lyga
Lithuania
FT
Banga Gargzdai
0
Riteriai
4
FT
Lietava Jonava
0
FK Panevezys
5
FT
FA Siauliai
0
FK Kauno Zalgiris
1
II Lyga
Lithuania
FT
Vilnius FK Zalgiris C
0
Suduva B
1
FT
FK Saned Joniskis
2
FK Tauras
5
Super League
Malaysia
FT
Pulau Pinang
2
Terengganu
1
Botola Pro
Morocco
FT
Difaa El Jadida
0
FUS Rabat
2
FT
Jeunesse Sportive Soualem
2
Chabab Mohammedia
1
NPFL
Nigeria
FT
Niger Tornadoes
0
Lobi Stars
1
Cup
Norway
FT
Arendal Fotball
2
Start
3
FT
Brattvaag
2
Molde
4
AP
Byaasen
3
Stjoerdals Blink
3
FT
Elverum
1
Hamarkameratene
3
FT
Fana
0
FK Haugesund
1
AET
Flekkeroey
2
Odds Ballklubb
3
FT
Flint
1
Sandefjord
5
AET
Fram Larvik
1
Jerv
2
AET
Gjoevik-Lyn
3
Stroemsgodset
2
FT
Harstad
0
Bodoe/Glimt
5
FT
Hoedd
0
Aalesund
3
FT
Junkeren
1
Lillestroem
2
FT
Kjelsaas
1
Mjoendalen
0
AET
Levanger
1
Rosenborg
2
FT
Moss
1
Sarpsborg 08
0
AET
Notodden
1
Stabaek
3
FT
Os
1
Brann
6
FT
Skjervoey
1
Tromsoe
4
AAW
Sotra Sportsklubb
3
Oeygarden FK
0
FT
Strindheim
1
Kristiansund BK
3
FT
Vard Haugesund
1
Viking
2
FT
Tromsdalen
2
Alta
0
3. Division: Group 4
Norway
FT
Randesund
5
Vindbjart
1
Division Profesional: Apertura
Paraguay
FT
Cerro Porteno
3
General Caballero JLM
1
FT
Sol de America
0
Libertad
3
K-League 1
Republic of Korea
FT
Jeonbuk FC
2
Suwon Bluewings
1
FT
FC Seoul
1
Ulsan Hyundai
2
FT
Incheon United
4
Gangwon FC
1
K-League 2
Republic of Korea
FT
Gyeongnam FC
0
Chungnam Asan FC
0
FT
Bucheon FC 1995
0
FC Anyang
1
FT
Seoul E-Land FC
2
Ansan Greeners
3
K3 League
Republic of Korea
FT
Mokpo City
0
Hwaseong
1
Division 2: Vaestra Goetaland
Sweden
FT
Torslanda IK
2
Vaestra Froelunda
4
U19 Allsvenskan
Sweden
18:00
BK Hacken U19
 
Malmo FF U19
 
Premier League
Tanzania
FT
Kinondoni MC
4
Mbeya Kwanza FC
1
FT
Young Africans
2
Polisi Tanzania FC
0
Ligue I: Championship Group
Tunisia
FT
Ben Guerdane
0
US Monastir
2
Ligue I: Relegation Play-off
Tunisia
Postp.
ES Hamam Sousse
 
Etoile Metlaoui
 
Segunda DivisiĆ³n
Uruguay
Aband.
Cerro
 
La Luz
 
FT
Sud America
1
Club Atletico Progreso
1
USL League Two: Chesapeake Division
USA
FT
Commonwealth Cardinals FC
2
Patuxent Football Athletics
0
USL League Two: Deep South Division
USA
FT
Asheville City SC
1
One Knoxville SC
3
FT
SC United Bantams
3
East Atlanta FC
2
USL League Two: Metropolitan Division
USA
FT
Westchester Flames
2
Long Island Rough Riders
3
USL League Two: Mid Atlantic Division
USA
FT
West Chester United
5
Reading United A.C.
0
USL League Two: South Atlantic Division
USA
FT
Charlotte Eagles
6
Wake FC
1
FT
North Carolina Fusion U23
2
Charlotte Independence 2
0
USL League Two: Southwest Division
USA
FT
FC Golden State Force
1
Southern California Seahorses
1
USL League Two: Valley Division
USA
FT
Toledo Villa FC
3
Cleveland Force SC
1
US Open Cup
USA
FT
LA Galaxy
1
Sacramento Republic FC
2
USL W-League
USA
FT
Asheville City SC Women
1
Charlotte Independence Women
1
FT
Kalamazoo FC Women
0
Indy Eleven Women
1
FT
Kings Hammer FC Women
2
Flint City AFC
1
FT
South Georgia Tormenta FC Women
8
Tennessee SC Women
1
FT
Southern Soccer Academy Women
3
South Carolina United FC Women
1
FT
Chicago City Women
1
Chicago Dutch Lions Women
2
FT
Kaw Valley FC Women
7
St Louis Lions Women
1
Super League
Uzbekistan
FT
Neftchi Fargona
1
Nasaf Qarshi
1
FT
Olympic
1
AGMK
0