League A: Group 2
UEFA Nations League
FT
Portugal
0
Spain
1
FT
Switzerland
2
Czech Republic
1
League B: Group 1
UEFA Nations League
FT
Republic of Ireland
3
Armenia
2
FT
Ukraine
0
Scotland
0
League B: Group 2
UEFA Nations League
FT
Albania
1
Iceland
1
League B: Group 4
UEFA Nations League
FT
Norway
0
Serbia
2
FT
Sweden
1
Slovenia
1
League C: Group 2
UEFA Nations League
FT
Greece
3
Northern Ireland
1
FT
Kosovo
5
Cyprus
1
Friendlies
International
FT
Libya
2
Tanzania
1
FT
Qatar
2
Chile
2
FT
Egypt
3
Liberia
0
FT
Nicaragua
0
Ghana
1
FT
Saudi Arabia
0
USA
0
FT
Ivory Coast
3
Guinea
1
FT
Brazil
5
Tunisia
1
FT
Algeria
2
Nigeria
1
02:00
Burkina Faso
 
Comoros
 
FT
Malta
2
Israel
1
FT
Paraguay
0
Morocco
0
07:00
Argentina
 
Jamaica
 
07:00
Peru
 
El Salvador
 
08:00
Guatemala
 
Honduras
 
09:00
Mexico
 
Colombia
 
League 2
England
FT
Grimsby Town
1
Carlisle United
2
Turkiye Cup
Turkiye
17:00
Kastamonuspor 1966
 
Nevsehir Belediye Spor
 
18:00
Adiyamanspor
 
Bartinspor
 
18:00
Pazarspor
 
Mazidagi Fosfat Spor
 
18:30
1922 Konyaspor
 
Karakopru Belediyespor
 
18:30
Ankara Demirspor
 
Karaman Belediyespor
 
18:30
Etimesgut Belediyespor
 
Yalovaspor
 
18:30
Kirsehir Belediyespor
 
Kilis Belediyespor
 
18:30
Nigde Anadolu FK
 
Yomraspor
 
18:30
Serik Belediyespor
 
1954 Kelkit Belediyespor
 
19:00
Afjet Afyonspor
 
Eynesil Belediyespor
 
19:00
Catalcaspor
 
Sapanca Genclikspor
 
19:00
Ergene Velimese Spor
 
Elazig Belediyespor
 
19:00
Kirklarelispor
 
Siirt Il Ozel Idaresispor
 
19:00
Kusadasispor
 
Bulvarspor
 
19:00
Nazilli Belediyespor
 
Sile Yildizspor
 
19:00
Sariyer
 
Buyukcekmece Tepecikspor
 
19:00
Usakspor
 
Arguvan Belediyespor
 
21:30
Sanliurfaspor
 
Karsiyaka
 
Serie A
Brazil
07:00
Santos FC
 
Athletico Paranaense
 
Major League Soccer
USA
09:00
Seattle Sounders FC
 
FC Cincinnati
 
Veikkausliiga: Championship
Finland
22:00
FC Inter Turku
 
Haka
 
22:00
SJK
 
KuPS
 
Veikkausliiga: Relegation
Finland
22:00
FC Lahti
 
VPS
 
22:00
HIFK
 
Ilves
 
22:30
IFK Mariehamn
 
AC Oulu
 
Qualification Play-off
Euro U21
AP
Israel U21
0
Republic of Ireland U21
0
Qualification: 2nd Round
UEFA Women's Champions League
20:00
Slavia Prague Women
 
Valur Women
 
21:00
KF Vllaznia Women
 
Zhytlobud-2 Kharkiv Women
 
23:00
FC Rosengaard Women
 
SK Brann Women
 
23:45
BK Hacken Women
 
Paris Saint Germain Women
 
Friendlies U21
International
FT
Turkiye U21
1
Georgia U21
0
FT
Hungary U21
1
Lithuania U21
0
FT
Austria U21
2
Wales U21
0
FT
England U21
3
Germany U21
1
Friendlies U20
International
09:00
USA U20
 
Paraguay U20
 
Cup
Albania
20:00
Burreli
 
FK Tomori Berat
 
20:00
Butrinti Sarande
 
Dinamo Tirana
 
Canc.
FK Vora
 
Kastrioti
 
20:00
KF Veleciku Koplik
 
KF Tirana
 
20:00
KS Lushnja
 
Terbuni Puke
 
20:00
Partizani
 
KF Oriku
 
20:00
Shkumbini Peqin
 
KF Egnatia
 
Girabola
Angola
22:30
Primeiro de Agosto
 
Kuando Kubango FC
 
Primera Nacional
Argentina
05:00
Atlanta
 
CA Chaco For Ever
 
Cup
Argentina
AP
Banfield
1
Godoy Cruz Antonio Tomba
1
Women's Primera Division A
Argentina
FT
CA Estudiantes de Caseros Women
2
River Plate Women
1
Argentina Reserve League
Argentina
20:00
CA Huracan Reserve
 
San Lorenzo de Almagro Reserve
 
21:00
Gimnasia LP Reserve
 
Barracas Central Reserve
 
21:00
Rosario Central Reserve
 
Racing Club Reserve
 
1st Division
Azerbaijan
18:30
Araz Nakhchivan PFK
 
FK Sumgayit-2
 
18:30
Energetik Mingechevir
 
Keshla FK-2
 
18:30
Moik Baku
 
FK Kapaz 2
 
18:30
Qabala FK-2
 
Zira FK 2
 
1st League: RS
Bosnia and Herzegovina
20:30
Slavija Sarajevo
 
Radnik Bijeljina
 
Copa do Brasil U20
Brazil
FT
Coritiba U20
1
Londrina EC U20
2
FT
Cruzeiro U20
8
Real Brasilia FC DF U20
0
20:00
Fluminense U20
 
Mixto EC U20
 
Women's Paulista
Brazil
FT
Red Bull Bragantino SP Women
3
EC Taubate SP Women
1
04:30
SC Corinthians SP Women
 
Sao Jose EC Women
 
Premier League
Canada
05:00
HFX Wanderers FC
 
Pacific FC
 
Copa Chile
Chile
HT
Union Espanola
1
Antofagasta
1
06:30
Atletico Nublense
 
Huachipato
 
League One
China
14:00
Kunshan FC
 
Heilongjiang Ice City FC
 
14:30
Qingdao Hainiu
 
Beijing BG
 
14:30
Zibo Sunday
 
Shaanxi Changan
 
Primera A: Clausura
Colombia
07:00
Deportivo Pasto
 
Cortulua
 
Primera B: Clausura
Colombia
FT
Boca Juniors de Cali
0
Atletico FC
0
Primera División: Apertura
Costa Rica
FT
Grecia
1
Club Sport Herediano
2
CFL: Group B
Czech Republic
15:15
Benesov
 
Zizkov
 
21:30
SK Zapy
 
FK Jablonec B
 
DBU Pokalen
Denmark
23:00
Naestved
 
Silkeborg
 
Serie B
Ecuador
07:00
Olmedo
 
Chacaritas
 
Primera Division: Apertura: Group A
El Salvador
Postp.
Jocoro FC
 
Firpo
 
National League: North
England
FT
AFC Fylde
2
Spennymoor Town
2
FT
Alfreton Town
2
Peterborough Sports
2
FT
Banbury United
1
Gloucester City
1
FT
Buxton
1
Kidderminster Harriers
1
FT
Chorley
2
Chester FC
2
FT
Curzon
2
Scarborough Athletic
0
FT
Darlington
1
Blyth Spartans
0
FT
Farsley Celtic AFC
0
Boston United
2
FT
Hereford
0
Leamington
0
FT
Kettering Town
1
King's Lynn Town
0
FT
Telford
0
Brackley Town
1
National League: South
England
FT
Braintree Town
1
St.Albans
0
FT
Cheshunt
0
Dulwich Hamlet
3
FT
Chippenham Town
0
Slough Town
1
FT
Concord Rangers
1
Worthing
1
FT
Dartford
2
Eastbourne Borough
1
FT
Farnborough
0
Chelmsford
1
FT
Hemel Hempstead
1
Tonbridge Angels
0
FT
Hungerford Town
0
Hampton & Richmond
1
FT
Oxford City
1
Ebbsfleet United
1
FT
Taunton Town
1
Bath City
1
FT
Welling United
1
Dover
1
FT
Weymouth
0
Havant and Waterlooville
2
Northern Premier League
England
FT
Ashton United
0
Matlock Town
1
FT
Bamber Bridge
3
Warrington Town
2
FT
Belper Town
2
Stalybridge
0
FT
Gainsborough
1
Guiseley
1
FT
Hyde United
1
Nantwich Town
0
FT
Liversedge
0
FC United of Manchester
4
FT
Marine
4
Atherton Collieries
0
Postp.
Marske United
 
South Shields
 
FT
Morpeth Town AFC
6
Lancaster City
3
FT
Radcliffe
1
Whitby
1
FT
Warrington Rylands
1
Stafford Rangers
1
Southern League Premier: Central
England
FT
AFC Rushden & Diamonds
0
Coalville Town
7
FT
Basford United
2
Stourbridge
1
FT
Hednesford
2
Bromsgrove Sporting
3
FT
Ilkeston Town
2
Stratford Town
1
FT
Leiston
3
Bedford
0
FT
Mickleover Sports
2
Tamworth
3
FT
Nuneaton Town
3
Alvechurch
1
FT
Royston Town
2
Barwell FC
4
Southern League Premier: South
England
FT
Dorchester Town
1
Tiverton
2
FT
Hendon
0
Chesham United
0
FT
Merthyr Town
5
Winchester City
2
FT
North Leigh
1
Hayes & Yeading United
1
FT
Plymouth Parkway
3
Salisbury
1
FT
Weston Super Mare
3
Swindon Supermarine
1
FT
Yate Town
1
Truro City
2
Isthmian League Premier Division
England
FT
Enfield Town
2
Horsham
1
Qualification: Group 4
Euro U19
FT
Gibraltar U19
2
Wales U19
9
FT
Hungary U19
0
Republic of Ireland U19
1
Qualification: Group 13
Euro U19
FT
Moldova U19
0
Northern Ireland U19
2
FT
Slovenia U19
0
Netherlands U19
0
Premier League
Ghana
22:00
Asante Kotoko SC
 
Nsoatreman
 
Cup
Greece
20:00
Agios Nikolaos
 
Episkopi Rethymno
 
20:00
AO Tilikratis Lefkada
 
OF Ierapetra
 
Postp.
Apollon Larissa
 
Ergotelis
 
20:00
Ilioupoli GS
 
Kallithea
 
20:00
Iraklis
 
Niki Volou
 
20:00
Kalamata
 
Proodeftiki
 
20:00
PAE Veria NFC 2019
 
Chania FC
 
Azadegan League
Iran
20:30
FC Darya Babol
 
Chadormalu Yazd
 
20:30
Mes Shahr Babak
 
Saipa
 
20:45
Fajr Sepasi
 
Shams Azar Qazvin
 
20:45
Khooshe Talaee Sana Saveh
 
Omid Vahdat
 
21:00
Kheybar Khorramabad
 
Esteghlal Khuzestan
 
21:00
Shahrdari Astara
 
Chooka Talesh
 
21:00
Shahrdari Hamedan
 
Khalij Fars Mahshahr
 
21:15
Pars Jonoubi Jam Bushehr
 
VanPars
 
21:30
Esteghlal Molasani
 
Arman Gahar Sirjan
 
Serie D: Group A
Italy
20:00
AC Legnano
 
Pinerolo
 
20:00
AS Casale
 
Borgosesia
 
20:00
ASDC Gozzano
 
Castellanzese
 
20:00
Bra
 
Asti
 
20:00
SCD Ligorna
 
Fossano
 
20:00
Sestri Levante
 
Chisola
 
20:00
Stresa
 
P.D.H.A.E.
 
20:00
US Fezzanese
 
Derthona
 
Serie D: Group B
Italy
20:00
Alcione
 
Caronnese
 
20:00
Calvina
 
Breno
 
20:00
Franciacorta FC
 
Folgore Caratese
 
20:00
Real Calepina
 
Villa D'Alme
 
20:00
Sona
 
Lumezzane
 
20:00
Union ASD Casatese
 
Citta di Varese
 
20:00
Virtus Bergamo Alzanoseriate
 
Pontisola
 
Serie D: Group C
Italy
20:00
Campodarsego
 
Mestre
 
20:00
Cartigliano
 
Este
 
20:00
Clodiense
 
Montecchio Maggiore
 
20:00
Montebelluna
 
Luparense
 
20:00
Virtus Bolzano
 
Dolomiti Bellunesi
 
Serie D: Group D
Italy
20:00
Aglianese
 
Crema
 
20:00
Giana Erminio
 
Pistoiese
 
20:00
GS Bagnolese
 
Salsomaggiore
 
20:00
Lentigione
 
United Riccione
 
20:00
Ravenna
 
Fanfulla
 
20:00
Real Forte Querceta
 
Correggese
 
20:00
Sammaurese
 
Athletic Carpi
 
20:00
Sant'Angelo
 
Prato
 
20:00
Scandicci
 
Forli
 
Serie D: Group E
Italy
20:00
Montespaccato
 
Citta Di Castello
 
20:00
Pianese
 
Sangiovannese
 
20:00
Ponsacco
 
Grosseto
 
20:00
Tau Calcio Altopascio
 
Flaminia
 
20:00
Trestina
 
US Gavorrano
 
ToFi
S.S. Arezzo
0
Terranuova Traiana
0
Serie D: Group F
Italy
20:00
Matese
 
Tolentino
 
20:00
Montegiorgio
 
Chieti
 
20:00
Senigallia
 
Team Nuova Florida 2005
 
20:00
Termoli Calcio
 
Porto D'Ascoli
 
20:00
Vastese
 
Atletico Terme Fiuggi
 
20:00
Vastogirardi
 
ASD Pineto
 
22:00
Alma Juventus Fano
 
ASD Trastevere
 
23:30
Sambenedettese
 
SN Notaresco
 
Serie D: Group G
Italy
19:30
Ilvamaddalena
 
USD Palmese 1914
 
20:00
Cassino
 
Casertana
 
20:00
Lupa Frascati
 
Vis Artena
 
20:00
Paganese
 
Angri
 
20:00
Tivoli Calcio
 
Pomezia
 
Serie D: Group H
Italy
19:30
Nocerina
 
Lavello
 
20:00
ACD Nardo
 
Sporting Fulgor Molfetta
 
20:00
Afragolese
 
Martina
 
20:00
Citta di Fasano
 
Gladiator
 
20:00
Puteolana
 
Cavese
 
20:30
Barletta
 
Francavilla
 
20:30
Brindisi
 
Casarano
 
Serie D: Group I
Italy
20:00
Canicatti
 
Acireale
 
20:00
Cittanovese
 
Sancataldese
 
20:00
Mariglianese
 
Ragusa Calcio
 
20:00
Paterno
 
Santa Maria Cilento
 
20:00
Sant'Agata
 
Aversa Normanna
 
20:00
Vibonese
 
Licata
 
21:00
Castrovillari
 
Lamezia Terme
 
Superleague
Kosovo
18:00
Malisheva
 
Ballkani
 
Super League
Malaysia
20:00
Kuala Lumpur FA
 
Sarawak United
 
Liga de Expansion MX: Apertura
Mexico
05:05
Raya2 Expansion
 
Mineros de Zacatecas
 
07:05
Tlaxcala F.C.
 
Pumas Tabasco
 
09:05
Cimarrones de Sonora
 
Correcaminos de la UAT
 
Liga MX U20: Apertura
Mexico
21:00
Chivas Guadalajara U20
 
Monterrey U20
 
21:00
Tigres U20
 
Club Tijuana de Caliente U20
 
2. CFL
Montenegro
20:30
Berane
 
Igalo
 
20:30
FK Bokelj
 
FK Podgorica
 
20:30
Kom
 
Zeta
 
20:30
OFK Mladost Donja Gorica
 
Niksic
 
20:30
Otrant
 
Grbalj Radanovici
 
National League
Myanmar
16:00
Yangon United
 
Ayeyawady United
 
Championship
Northern Ireland
FT
Dundela
1
Annagh United
2
Cup
Norway
23:00
Tromsdalen
 
Bryne
 
3. Division: Group 6
Norway
19:00
Mjoendalen 2
 
Tromsoe 2
 
LPF: Clausura: Eastern
Panama
06:15
Alianza FC
 
Sporting San Miguelito
 
LPF: Clausura: Western
Panama
04:00
Herrera FC
 
Atletico Chiriqui
 
08:30
San Francisco FC
 
UD Universitario
 
Cup
Paraguay
68'
Guairena
0
Sportivo Ameliano
2
06:00
12 de Octubre
 
Atletico Tembetary
 
PFL
Philippines
15:00
Azkals Development Team
 
Mendiola FC 1991
 
Romanian Cup: Qualification
Romania
20:00
Acs Foresta Suceava
 
UTA Arad
 
20:00
CSM Jiul Petrosani
 
Otelul Galati
 
20:30
Acs Unu Fotbal Club Gloria
 
FC Unirea 2004 Slobozia
 
20:30
CS Ocna Mures
 
CSM Slatina
 
20:30
CSM Resita
 
CS Mioveni
 
22:45
Comunal Selimbar
 
Petrolul Ploiesti
 
Lowland League
Scotland
FT
Broomhill FC
1
Cumbernauld Colts
0
Prva Liga
Serbia
20:00
FK IMT Beograd
 
Loznica
 
20:00
Jedinstvo Ub
 
Radnicki Novi Beograd
 
20:00
Rad Beograd
 
OFK Vrsac
 
20:00
RFK Novi Sad
 
FK Metalac
 
22:00
Trayal Krusevac
 
Indjija
 
Postp.
Zeleznicar Pancevo
 
Macva Sabac
 
Postp.
Zlatibor
 
Radnicki Sremska Mitrovica
 
Slovak Cup
Slovakia
20:30
FK Slovan Galanta
 
Puchov
 
20:30
TJ Druzstevnik Mala Maca
 
Slovan Bratislava
 
20:30
Trencianske Stankovce
 
Spartak Trnava
 
Women's First League
Slovakia
20:30
AS Trencin Women
 
Spartak Myjava Women
 
20:30
FC Spartak Trnava Women
 
Skf Zilina Women
 
20:30
MFK Ruzomberok Women
 
Nove Zamky Women
 
20:30
Slc Banska Bystrica Women
 
GFC Topolcany Women
 
2. SNL
Slovenia
20:30
Fuzinar
 
Aluminij
 
Copa Federacion
Spain
22:00
Marbella FC
 
Betis de Hadu CF
 
Thai League
Thailand
ToFi
Police Tero FC
1
Port FC
0
Copa Uruguay
Uruguay
FT
Liverpool FC
4
Montevideo Wanderers
0
USL Championship
USA
09:00
Las Vegas Lights FC
 
Monterey Bay FC
 
NCAA: Big Ten Conference
USA
05:00
Michigan State Spartans
 
Michigan Wolverines
 
06:30
Indiana Hoosiers
 
Northwestern Wildcats
 
NCAA: Conference USA
USA
03:00
Mary Baldwin Fighting Squirrels
 
VMI Keydets
 
04:00
St Thomas (Mn) Tommies
 
Gonzaga Bulldogs
 
05:00
Jacksonville Dolphins
 
Presbyterian Blue Hose
 
05:00
Longwood Lancers
 
Liberty Flames
 
05:00
Radford Highlanders
 
East Tennessee State Buccaneers
 
06:00
Binghamton Bearcats
 
Hartford Hawks
 
06:00
Charleston Cougars
 
Unc Asheville Bulldogs
 
06:00
Davidson Wildcats
 
Virginia Tech Hokies
 
06:00
Dayton Flyers
 
West Virginia Mountaineers
 
06:00
Duke Blue Devils
 
Yale Bulldogs
 
06:00
Harvard Crimson
 
New Hampshire Wildcats
 
06:00
Mercer Bears
 
Georgia Southern Eagles
 
06:00
Queens Charlotte Royals
 
Wofford Terriers
 
06:00
Saint Joseph´s Hawks
 
Monmouth Hawks
 
06:00
Siu Edwardsville Cougars
 
Memphis Tigers
 
06:00
St. John´s Red Storm
 
Princeton Tigers
 
06:00
Vcu Rams
 
Fiu Panthers
 
06:00
William And Mary Tribe
 
George Mason Patriots
 
06:30
Louisville Cardinals
 
UNC Greensboro Spartans
 
07:00
Drake Bulldogs
 
Marshalltown Tigers
 
07:00
Lipscomb Bisons
 
Georgia State Panthers
 
07:00
Saint Louis Billikens
 
Marquette Golden Eagles
 
NCAA: Mid-American Conference
USA
06:00
Bowling Green Falcons
 
Western Michigan Broncos
 
V-League 2
Vietnam
16:30
Cong An Nhan Dan
 
Phu Dong FC
 
17:00
Binh Phuoc
 
Dak Lak
 
17:00
QNK Quang Nam
 
Khanh Hoa Nha Trang
 
18:00
XSKT Can Tho
 
Pho Hien
 
Cymru Premier
Wales
FT
Caernarfon
0
Connah's Quay
2
FT
Haverfordwest
1
Cardiff Met University
0
FT
Newtown
0
Bala Town
2
FT
Penybont
1
Pontypridd Town
1
FT
TNS
6
Flint Town United
2
FT
Aberystwyth
2
Airbus UK Broughton
1
Round 1: Group A2
Women's Euro U17
17:00
Belgium U17 Women
 
Poland U17 Women
 
17:00
Greece U17 Women
 
Spain U17 Women